MENU

Kim jest Konsultant ślubny

Konsultant ślubny czyli Wedding Planner to specjalista w dziedzinie kompleksowej organizacji ślubów i wesel polskich oraz międzynarodowych.

Zakres pracy konsultantki ślubnej najczęściej obejmuje organizację następujących uroczystości: ślub kościelny, ślub konkordatowy, ślub wyznaniowy, ślub cywilny, ślub humanistyczny, czy też ślub symboliczny oraz następujące po ceremonii wesele w różnorakim wydaniu. Najczęściej spotykane w Polsce jest całonocne wesele zorganizowane w wybranym obiekcie.

Na szczególną uwagę zasługują ślub w plenerowy i wesele w plenerze, czyli pod namiotem, które bardzo interesują pary młode organizujące swoją uroczystość z pomocą konsultantki ślubnej.

Zawód Konsultanta ślubnego w Polsce i na świecie wykonują głównie kobiety, jednak organizacją ślubów z powodzeniem zajmują się także mężczyźni.

Rolą wedding plannerki jest doradzanie w sposób rzetelny oraz przedstawianie młodej parze rozwiązań, które są dla niej najlepsze, ale też odradzanie wyborów, które mogłyby okazać się zgubne podczas ślubu czy wesela.

Pary młode oczekują tego, że korzystając z usług agencji ślubnej zaoszczędzą przede wszystkim swój czas. Wiadomo, że poszukiwania najlepszego zespołu, świetnego lokalu czy dobrego fotografa pochłania bardzo dużo czasu. Oferta usługodawców ślubnych, jest tak szeroka, że ich zweryfikowanie jest niezmiernie pracochłonne i czasochłonne. Dlatego konsultantka ślubna, mając na uwadze potrzeby klientów, oferuje ze swoich baz danych odpowiednich podwykonawców i tym samym zaoszczędza czas klientów, jaki oni musieliby przeznaczyć na poszukiwania i weryfikację.

Pary młode polegają na agencji ślubnej, na jej znajomości usług ślubno-weselnym, znajomości trendów ślubnych, zagadnień gastronomicznych, dlatego wedding planner ma obowiązek stale poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

W ramach organizacji jednego ślubu i wesela, konsultantka ślubna organizuje nawet 40 – 50 różnych usług, co daje kilkaset spraw, nad którymi musi zapanować w trakcie jednego sezonu ślubnego.

Dlatego dobra organizacja pracy jest podstawą przy wykonywaniu zawodu wedding plannera.

Pary młode oczekują, że wedding planner nie dopuści do powstania jakichkolwiek problemów, które mogłyby pojawić się w trakcie ślubu. Czy to się udaje? Nie zawsze. Profesjonalna konsultantka ślubna zawsze dąży do perfekcji na każdym polu organizacji, ale nie jest możliwe uniknięcie pomyłek, zwłaszcza pomyłek podwykonawców, z jakimi współpracuje po raz pierwszy.

Cechą wyróżniającą wedding plannera spośród innych usługodawców branży ślubnej jest obiektywność. Konsultantka zawsze przedstawia kilka, a nawet kilkanaście propozycji z danej dziedziny np. 8 różnych fotografów, a para młoda dokonuje wyboru, zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Zawód konsultantki ślubnej jest jednym z najpiękniejszych, najciekawszych zawodów, chociaż bywa niezwykle wymagający.

Zajmując się kompleksową organizacją ślubów i wesel polskich oraz międzynarodowych konsultantka ślubna ma do czynienia z różnymi osobami, ich rodzinami, zwyczajami, gośćmi zagranicznymi i ich kulturami, co wpływa na jej osobisty rozwój i niezwykle ubogaca życie zawodowe.

WordPress Lightbox